Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boksta kadınlar 69 kilo finalinde altın madalya mücadelesi verecek Busenaz Sürmeneli TRT Haber’e konuştu. Sürmeneli, “Bir Türk evladının ne bronz keser ne gümüş keser.” dedi.

Milli sporcu, final öncesi canlı yayında duygularını TRT Haber ile paylaştı.

“Her şey güzel gidiyor. 13 senedir bu finallere hazırlanıyoruz. 13 senedir final hayaliyle gecemi gündüzüme katarak savaşıyorum. Çocukluk hayallerimi süsleyen bir noktadayım. Onu altın madalya ile süsleyip, ülkeme bu zor gününde armağan etmek istiyorum.”

“Finalde gerçek Buseyi seyretmeyi düşünüyorum”

Sürmeneli tek hedefinin altın madalya olduğunu vurguladı.

“Biz buraya gelirken Türk kadını, insanı olarak kendime ‘Bir Türk evladını ne bronz keser ne gümüş keser. Benim Türk halkım altın madalyaya layıktır.’ dedim. Tek hedefim, hayalim, olimpiyat altın madalyasını kazanmak. Altın istiyoruz. Onun bilinçiyle buraya geldik. Tam bir Buse’yi seyretmediniz. Kendimi tam anlamıyla finale sakaldım. Finalde gerçek Buse’yi seyretmeyi düşünüyorum. Eğer bir sakatlık bir kaza bela olmazsa. Her şey gerçekten güzel gidiyor. Maçlarda performansım gitgide artarak devam ediyor.”

Kokugikan Arena’da Busenaz, Hindistan’dan Lovlina Borgohain’le ringe çıktı. Busenaz çok iyi başladığı ilk rauntta hakemlerin 5’inden de tam puan aldı.

İkinci rauntta da hakemlerde 10’ar puan almayı başaran Busenaz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve altın madalya kazanmak için adını finale yazdırmıştı.

Busenaz Sürmeneli, 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 09.15’te, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda boks kadınlar 69 kiloda finalinde Çinli Hong Gu ile mücadele edecek. Karşılaşma TRT Spor’dan ve TRT Spor Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir