Juventus Teknik Direktörü Massimiliano Allegri, Empoli maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, Cristiano Ronaldo ile ilgili “Bana gelip artık Juventus için oynamak istemediğini söyledi” dedi. Ronaldo’nun bu tercihi konusunda hayal kırıklığına uğramadığını belirten Allegri, “Kendi tercihini yaptı. Sivori, Platini, Del Piero, Zidane, Buffon Juventus’tan gelip geçti. Bu bir hayat yasasıdır. Juventus kalıcı olandır ve önemli olan sonuç almaktır. O kendi katkısını verdi ve şimdi başka bir yola gidiyor. O, büyük bir şampiyon. Kendisine oynayacağı takımda başarılar diliyorum. Juventus’a verdikleri için ona sadece teşekkür edebiliriz. Hayat devam ediyor.” diye konuştu.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 2. Foto

Massimiliano Allegri’nin ayrılık kararını duyurmasının ardından Cristiano Ronaldo özel uçağıyla Torino’dan ayrıldı.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 3. Foto

Manchester Evening News‘te yer alan habere göre Sir Alex Ferguson, Cristiano Ronaldo ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Portekizli yıldız Manchester City’den uzaklaşırken Manchester United’a geri dönmeye ikna oldu.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 4. Foto

BBC başta birçok İngiliz kaynağına göre Manchester City, oyuncunun Manchester United’a yakın olması nedeniyle Cristiano Ronaldo transferinden çekildi.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 5. Foto

Birçok İtalyan ve İngiliz kaynağına göre Manchester United, Cristiano Ronaldo transferi için Juventus’a 28 milyon euro bonservis teklif etti.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 6. Foto

Sky Sports’a göre Manchester United, Cristiano Ronaldo’ya haftalık 480 bin sterlin kazanacağı iki yıllık teklifte bulundu.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 7. Foto

Cristiano Ronaldo, Manchester United’ın 2 yıllık teklifini kabul ederse yıllık yaklaşık 30 milyon euro garanti ücret kazanacak.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 8. Foto

Cristiano Ronaldo, Torino’dan ayrılıp Lizbon’a ulaştı. Manchester United için sağlık kontrolünden geçmesi beklenen oyuncuyu havaalanında gazeteciler karşıladı. Portekiz’de yayın yapan Tvi24’ün aktardığına göre Ronaldo gazetecilere, “Bir saat sonra nerede oynayacağımız öğreneceksiniz” dedi.

Cristiano Ronaldo transferinde neler yaşanıyor?  - 9. Foto

Manchester United, Cristiano Ronaldo’yu kadrosuna kattığını resmen duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir