İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “2036 Olimpiyat Oyunları” ve “Paralimpik Oyunları”na talip olduklarını duyurdu.

Sarıyer ilçesindeki Volkswagen Arena’da “İstanbul Spor Stratejisi ve Gelecek Planı” tanıtım toplantısı düzenleyen İmamoğlu, İstanbul’un “Olimpiyat adaylığı irade beyanını” açıkladı.

“Tüm İstanbul halkı adına, Türkiye adına, Olimpiyat Oyunlarını ve Paralimpik Oyunları’nı İstanbul’a istiyoruz” diyen İmamoğlu, “Devletimize, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’ne ve ilgili tüm kurumlara işbirliği yapma çağrısında bulunuyoruz” dedi:

“Birlikte çalışalım ve İstanbul halkına dünyanın en iyi spor etkinliklerini getirelim. Kapımız, Olimpizm felsefesi ve heyecanına ortak olmak isteyen, bu uzun yolculuğa emek ve inanç koymak isteyen, tüm federasyonlarımıza ve kulüplerimize sonuna kadar açık olacak.”

İmamoğlu, “Başarıdan başarıya koşan asırlık kulüplerimiz; Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi markalarımıza özel olarak çağrı yapmak istiyorum: Gelin omuz omuza verelim; şehrimize olimpiyatlar başta olmak üzere, tüm büyük uluslararası organizasyonları birlikte kazandıralım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir