“İşte böyle çalarız” mesajı vermişlerdi, yakalandılar

İstanbul Esenyurt’ta geçtiğimiz gün hırsızlık yapan şüpheliler, kullandıkları çalıntı aracın üzerine “İşte böyle çalarız” yazarak kayıplara karışmışlardı. Olayla ilgili soruşturmayı titizlikle yürüten polis, güvenlik kamera kayıtları sayesinde kimliklerini tespit ettikleri 3 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

Yaptıkları hırsızlıkta kullandıkları panelvan aracın üzerine “İşte böyle çalarız” yazmış, saha sonra sırra kadem basmışlardı. Polis yaptığı detaylı araştırmayla kimliklerini tespit ettiği o şüphelileri kaldıkları adreste yakalayıp, adeta “İşte böyle yakalarız” mesajı verdi.

Görüntüler Esenyurt’ta kayda geçti. 24 Aralık’ta çaldıkları araçların parçalarını söküp aldıktan sonra, bir aracın üzerine sprey boya ile “İşte böyle çalarız” mesajı yazmış, yanına bir de gülen yüz emojisi eklemişlerdi. Yaptıkları hırsızlıktan sonra izlerini kaybettiren 3 şüpheli, polisin titiz çalışması sonucu yakayı ele verdi.

Çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan ekipler, kimliklerini tespit ettiği şüphelileri kaldıkları adreste kıskıvrak yakalarken, “İşte böyle yakalarız” mesajı verdi.

Çaldıkları oto parçalarını internet üzerinden ve bit pazarında satmaya çalıştıkları belirlenen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir