A Milli Futbol Takımı 2022 Dünya Kupası Elemeleri grup aşamasında Hollanda’ya konuk olurken karşılaşma hiç ummadığımız bir şekilde tamamlandı. Hollanda, sahada hiç varlık gösteremeyen A Milli Takımımız’ı 6-1’lik ağır bir skorla mağlup etti. Maçın ardından teknik direktör Şenol Güneş özelinde bütün takıma büyük tepki gösterilirken spor yazarları da bugünkü yazılarında A Milli Takımı değerlendirdi.

GÜNEŞ VE ÖĞRENCİLERİNE BÜYÜK TEPKİ 

Takımın dün akşam solgun bir futbol maçı ile Hollanda’ya 1-1 mağlup olduğu maçın ardından teknik direktör Şenol şarkı söyledi ve oyuncular iyi tepki verdi. Spor yazarları, bugünün gönderisinde Genie ve öğrencilerinin dün geceki yenilgisini de yazdılar. İşte o yazılar.
TARİHİ HEZİMET KAÇINILMAZDI - ÖMER ÜRÜNDÜL (SABAH)

TARİHİ HEZİMET KAÇINILMAZDI – ÖMER ÜRÜNDÜL (SABAH) 

Günümüz futbolunun istediği çok önemli ilkeler vardır: oturmuş bir sistem, birbirlerinin özelliklerini iyi tanıyan oyuncular, yüksek tempo, fizik, güç ve de iyi bir taktik strateji. Dün gece Hollanda bu ilkelerin hepsinde bize göre çok üstün olunca hezimet de kaçınılmazdı. Hele dördüncü golden sonra biz 10 kişiyken oyunu biraz rölantiye almasalardı futbol tarihimize kara bir leke olarak geçecek inanılması güç bir skor ortaya çıkardı.3-3’lük Letonya maçıyla başlayan, EURO 2020’de devam eden, en son Karadağ maçında şekillenen kırılganlığımız daha birinci dakikada yediğimiz golle dün geceki ağır bilançonun başlangıç noktası oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir