Tokyo 2020’deki dördüncü maçında Arjantin’i 3-0 yenerek gruptan çıkmayı ve çeyrek finalde mücadele etmeyi garantiledi. Olimpiyat tarihimizde ilk kez Milli Voleybol Takımımız çeyrek finale yükselmiş oldu. Şimdi ise gözler Türkiye Rusya voleybol maçı detaylarında. İşte Türkiye Rusya voleybol maçı sonucu detayları.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın 5.maçında Rusya ile karşı karşıya geliyor. 31 Temmuz Arjantin maçının ardından Filenin Sultanları Rusya maçında mücadele ediyor. A Milli Kadın Voleybol Takımı ilk rakibi ve geçen senenin olimpiyat şampiyonu olan Çin’i 3-0 yenmişti. Filenin Sultanları grubun ikinci maçı olan İtalya karşılaşmasını 3-1 kaybetti. 29 Temmuz tarihinde gerçekleşen ABD Türkiye maçından ise 3-2 kaybederek 1 puanla ayrıldı. Filenin Sultanları 31 Temmuz Arjantin Türkiye maçında Arjantin’i 3-0 yenerek gruptan çıkmayı ve çeyrek finalde mücadele etmeyi garantiledi.

RUSYA TÜRKİYE VOLEYBOL MAÇI SONUCU

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları B Grubu’ndaki son maçında Rusya ile sahaya çıktı. 2 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşen voleybol maçı Türkiye saatlerine göre sabah 08.20’de başladı. Maç TRT Spor da canlı ve şifresiz olarak yayınlandı. Filenin Sultanları maçı galibiyetle bitirdi. Rusya Olimpiyat Komitesi’ni 3-2 mağlup eden Milli takımımız çeyrek finaldeki rakibini beklemeye başladı.

TÜRKİYE – RUSYA: 3-2

1. SET: 25-21 Rusya lehine
2. SET: 25-23 Türkiye lehine
3. SET: 25-23 Türkiye lehine
4. SET 25-15 Rusya lehine
5. SET: 15-10 Türkiye lehine

FİLENİN SULTANLARI ÇEYREK FİNALDE HANGİ TAKIMLA YARIŞACAK?

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda B Grubu’nda çeyrek finale çıkmayı garantileyen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Rusya Olimpiyat Komitesi’ni 3-2 mağlup ederek Brezilya ile eşleşme ihtimalini yok etti. Çeyrek finalde rakibimiz Sırbistan veya Güney Kore olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir